Záhada Ficovej rodiny vyriešená!
Róbert Fico je rodina s odvolaným predsedom SPF Miroslavom Mihálikom, ktorého žena je sesternicou matky predsedu vlády.
Sulíkov druhý pokus o referendum
Strana SaS vznikajúca okolo bývalého poradcu Jána Počiatka Richarda Sulíka prichádza po roku s novou iniciatívou za vyhlásenie referenda. K otázke o zrušení koncesionárskych poplatkov (pri ktorej vlani pri výrazne odlišnom petičnom výbore získali približne 90-tisíc podpisov) pribudlo päť ďalších. Má táto aktivita nádej na úspech, alebo je to iba súčasť Sulíkovej PR (čo ako jeden z dôvodov uvádza aj pán Sulík vo svojom blogu)?
Lídrom na kandidátke Sulíkovej strany SaS sa má stať Ján Oravec
Novovznikajúca strana okolo Richarda Sulíka SaS je na slovenskej politickej scéne unikát. Je to jediná nádejná strana, ktorá zverejňuje internú komunikáciu on-line verejne na sociálnej sieti Facebook. Človek sa tam dozvie zaujímavé veci. Napríklad to, že nádejným kandidátom na lídra do volieb do europarlamentu je predseda ZPS Ján Oravec.
Ilúzia individuality
Andy Warhol svojho času vyhlásil, že v budúcnosti bude každý pätnásť minút slávnym.
Vox po papuli
Dostanú slušní ľudia od Fica po papuli?
Štát – strážnik či dozorca?
„Minimalizujte štát!“ „Silný štát je tu pre dobro jednotlivca!“ „Existuje vyšší záujem ako egoistický individualizmus.“ „Štát je zbytočný, deformuje medziľudské vzťahy, treba ho úplne zrušiť!“ To je iba niekoľko ideí, ktoré sa spájajú s pojmom štát, ktorý vznikol ako spoločenská zmluva v záujme bezpečnosti, spoločenská nevyhnutnosť, je daný Bohom, je to prirodzená cesta k naplneniu ľudskej sociability atď. Ľudí je veľa, koncepcií tiež, tak čo si máme vybrať? Čo je to pravé „orechové“?
Róbert Fico a Google
Podaril sa mi ďalší úspech :-)
Predvolebné sľuby- vysokoškolská politika
Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú...
Ťažký deň
(surrealistická poviedka)
Absurdity života
Nasledujúcich pár príbehov dokazuje, že aj zo smrti sa dá v niektorých prípadoch smiať. V zmysle, že život je vtip a smrť posledný fór.
Svetová knižnica SME- bussiness po slovensky?
Denník SME od jesene roku 2004 začal vydávať knihy za "ľudovú cenu". Na prvý pohľad chválihodný počin. Je to však naozaj tak?
Je demokracia ako politický systém kultúrne univerzálna?
Je liberálna demokracia a jej základné elementy ako voľný trh, konštitucionalizmus, právny princíp, rovnosť príležitostí a slobodné voľby ako politický systém kultúrne univerzálna? Je teoreticky možné, že sa uplatní všade na svete a v zmysle empirických poznatkov, že liberálne demokracie voči sebe iba zriedkavo vedú vojny, zavládne mier a blahobyt? Je ľudstvo predurčené k vytvoreniu slobodného sveta? Možno súhlasiť s Francisom Fukuyamom, novodobým hegeliánom, ktorý tvrdí, že liberálna demokracia na základe determinizmu a svojej kultúrnej nadradenosti zvíťazí (či dokonca už zvíťazila)? Nie je to všetko iba utópia? Na tieto otázky by som sa vo svojej eseji pokúsil odpovedať.
The City of Absurdity?
Táto stránka je pomenovaná na počesť režiséra s deviantnými umeleckými sklonmi DAVIDA LYNCHA.